Turzno 01.07.2017

Promocja projektu pn. „Nowoczesne służby ratownicze – zakup pojazdów dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – etap I” do umowy z dn.21.05.2017r. z Oddziałem Wojewódzkim Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Toruniu .

STRAŻACKI BASKET CUP 2017
Gmina Łysomice

W dniu 01 lipca 2017r. na Sali Zespołu Szkół nr 2 w Turznie został rozegrany drugi turniej koszykówki: STRAŻACKI BASKET CUP 2017 organizowany w ramach projektu finansowanego z RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Udział w zawodach brało aż 12 zespołów (łącznie ok. 40 uczestników) z różnych regionów naszego województwa (Bydgoszcz, Kruszwica, Toruń, Inowrocław i Turzno).

Turniej ze względu na dużą liczbę zespołów został podzielony na osobne rozgrywki dla dziewcząt i chłopców. Już na etapie fazy grupowej wiele pojedynków miało dramatyczny przebieg, a o ich wyniku decydowały dogrywki. W finale dziewcząt niespodziewanie zespół w składzie: Marysia Ciechoń, Oliwia Zawadzka i Laura Weber pokonał silny i o rok starszy zespół toruńsko-bydgoski: Goldenki 6:3,które grały składzie: Natalia Makowska, Julia Beringer oraz Zuza Przybylska. W finale chłopców zmierzyły się zespoły KKS Podgórz w składzie: Igor Kabuła, Jonasz Kaźmierczak i Maciej Sawicki, którzy pokonali zespół Strong Pierniki 11:4 w składzie Antoni Czołgowski ,Jakub Majszak oraz Szymon Kowalkowski .

Poziom sportowy turnieju należy ocenić jako wysoki, gdyż większość z obecnych zawodniczek i zawodników regularnie trenuje koszykówkę na terenie swoich miejscowości.

Po fazie grupowej zawodów na placu przed halą kapitalny pokaz dla dzieci, młodzieży oraz rodziców dali strażacy z OSP w Gostkowie.

Zwycięzcami zawodów są wszyscy uczestnicy, którzy pragnęli spędzić ten czas aktywnie sportowo rywalizując na parkiecie. Dla najlepszych, ale również dla pokonanych, zostały wręczone przez Prezesa MKS ZRYW Toruń Romana Kłosowskiego drobne upominki (statuetki, plecaki, koszulki, piłki, ręczniki) i słodycze.

Młodzież po zakończeniu zawodów wraz z rodzicami tradycyjnie spotkała się na wspólnym obiedzie w stołówce szkolnej.